9 nxënës britanikë shtrohen në spital për shkak të helmimit nga gazi
Nëntë fëmijë britanikë janë shtruar në spital për shkak se janë helmuar në një hotel në Spanjën Veriore.

Ata kanë qenë duke qëndruar në Hotelin Campomar me katër yje në fshatin Isla, si pjesë e një udhëtimi në shkollë.

Fëmijët thuhet se janë helmuar për shkak të gazit të çliruar ndaj janë dërguar në spitalin e Marques do Valdecilla në qytet shrkuan Albeu.com.

Ndërkohë eddhe pesë vetë nga stafi thuhet se janë helmuar dhe janë në gjendje të rënd.

Njëri nga ata thuhet se ka pësuar arrest kardiak teksa ndohej akoma ne hotel.

Ndërkohë gjendja e fëmijëve është shumë e mirë por thjesht u dërguan në spital nga frika e përkeqësimit. /albeu.com
Shtuar më 21/09/2017, ora 15:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori