83 persona humbin jetën nga vërshimet e shirave në Indi
India po përballet me motin e paqëndrueshëm me stuhi dhe shira prej 3 javësh.

vërshimet në verilindje të Indisë deri tani kanë humbur jetwn të paktën 83 persona dhe pothuajse dy milionë vetë të tjerë janë të rrezikuar, njoftuan sot autoritetet vendore.

Shteti indian Asam është më i prekur dhe i rrezikuar nga stuhitë, ku prej gjysmës së muajit qershor kanë humbur jetën 53 persona, transmeton Reuters. /albeu.com/
Shtuar më 14/07/2017, ora 11:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori