​Siberi, vendi ku akulli ngrin edhe anijet
I ftohti siberian, me temperaturat që shkojnë edhe nën -50 gradë Celcius, është fakt i njohur.

Në këtë foto ajrore tregohet se si anijet janë mbuluar nga akulli e dëbora.

Varkat dhe anijet janë ankoruar në bregun e lumit Yenisei, në zonën e tajgës siberiane, jashtë qytetit Krasnoyarsk, në Rusi.

Shtuar më 28/12/2017, ora 11:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori