​Putin: Rusia mbështet Republikën Serbe
Presidenti i Republikës Serbe të Bosnje e Hercegovinës, Millorad Dodik u takua sot në Shën Petersburg me presidentin rus, Vladimir Putin.

Siç njoftojnë mediat serbe, Putin i ka thënë Dodikut se “Rusia e përkrah fuqishëm Republikën Serbe, duke respektuar marrëveshjet e Dejtonit”.

Dodik i bëri thirrje Putinit për të vizituar Banja Llukën. Po ashtu në takim u bisedua për pikëpamjet mbi gjendjen politike dhe ekonomike në Bosnje e Hercegovinë dhe rajon.

Shtuar më 25/05/2018, ora 23:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori