​Azerbajxhani vret 51 ushtarë të Armenisë
Zyrtarët armenë nga Nagorno-Karabak thanë sot se, sipas informacionit të fundit, të paktën 51 anëtarë të tjerë të ushtrisë humbën jetën në luftimet me forcat azerbajxhanase.

Armenia ka 480 viktima që kur shpërtheu konflikti në rajonin kontestues Nagorno-Karabak më 27 shtator.

Civilët u vranë gjithashtu, të paktën 25 u vranë dhe më shumë se 100 u plagosën rëndë në Stepanakert, kryeqyteti i zonës.

Konfliktet midis dy vendeve kanë qenë më të ashpra që nga viti 1992. Deri më tani, 30.000 njerëz kanë vdekur nga të dy palët.
Shtuar më 12/10/2020, ora 21:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori