8 studentë në Korenë e Jugut kanë vdekur nga rënia e çatisë
Të paktën tetë studentë kanë vdekur dhe 73 të tjerë janë plagosur nga rënia e çatisë së një ndërtese dy katëshe në qytetin Gieongju në Korenë e Jugut.

Mediat lokale raportojnë se rënia e çatisë duhet të jetë shkaktuar si pasojë e borës që është grumbulluar mbi çatinë e godinës së studentëve.

Shumë studentë kanë arritur të dalin jashtë, ndërsa të tjerët janë ndihmuar më pas nga punëtorët e shpëtimit të cilët kanë ardhur menjëherë në vend ngjarje. /albeu.com/
Shtuar më 18/02/2014, ora 13:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori