500 milion llogari "Yahoo" të vjedhura, SHBA akuzon dy spiunë rusë
Departamenti Amerikan i Drejtësisë ka akuzuar dy spiunë rusë për vjedhjen e llogarive të përdoruesve të “Yahoo”, shkruan Washington Post.

Më përpara, “Yahoo” kishte deklaruar se shkelja e vitit 2014 ishte e “sponsorizuar nga shteti” dhe hakerat kishin vjedhur të dhënat e 500 milionë llogarive.

Ndonëse fillimisht nuk dihet nëse këto akuza do të bëheshin publike, Departamenti i Drejtësisë pritet ti publikojë këto të dhëna më vonë gjatë ditës.

dhënat e vjedhura përfshijnë emrat, adresat e email-it, numra telefoni, data e lindjes dhe fjalëkalimet e koduara apo të dhënat të kartave të kreditit. /albeu.com /

Shtuar më 15/03/2017, ora 17:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori