50 komandante ushtarak arrestohen nen akuzen e grushtit te shtetit
Albeu.com
Ka arritur në 49, numri i ushtarakëve të lartë, të arrestuar në Turqi me akuzën e përgatitjes së grushtit të shtetit dhe rrëzimin e qeverisë islamike të moderuar. Sipas njoftimeve të mëngjesit në televizionin turk, 14 prej ushtarakëve janë me ...... grada të larta, përfshirë ish-shefat e shtabit të forcave ajrore dhe detare. Në planin e ushtarakëve puçistë ishin parashikuar atentate të panumërta në të gjithë vendin, duke i dhënë mundësi forcave të armatosura që të shpallnin gjendjen e jashtëzakonshme dhe rrëzimin e qeverisë.
Shtuar më 23/02/2010, ora 17:56
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori