3 viktima nga perleshjet ne Athine
Albeu.com
Kaos në Greqi. Në Athinë, 3 persona kanë humbur jetën gjatë përleshjeve mës policisë dhe protestuesve. Sipas të dhënave nga kryeqyteti helen, protestuesit i kanë vënë zjarrin edhe një filiali banke pas sulmit me bomba molotov.
Katër persona janë evakuar nga forcat e zjarrëfikëses, por në ndërtesë janë bllokuar edhe 20 të tjerë.
Shtuar më 05/05/2010, ora 14:45
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori