3 të vdekur për shkak të stuhisë në Australi
Tre persona kanë vdekur për shkak të një stuhie shkatërruese në Australi. Për shkak të përmbytjeve, tre personat që kanë ndëruar jetë janë dy burra dhe një grua.

Raportohet se stuhi të fuqishme kanë goditur Uellsin e Ri të Jugut, në shtetin e Australisë. Një nga zonat më të prekura është ajo në Dungog, në veriSidnejit, ku shtëpitë janë rrëmbyer nga përmbytjet dhe ku janë gjetur tre viktimat. Rreth 215 mijë shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike. /albeu.com/

Shtuar më 21/04/2015, ora 15:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori