27 persona vriten në Irak
Të paktën 27 persona janë vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur në një sulm vetëvrasës në një kafene në Bagdad. Midis të vrarëve janë edhe disa fëmijë.

Deri tani askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për këtë sulm që ndodhi mbrëmjen e së premtes në lagjen "Amiriyah" të banuar me popullatë shumicë sunite.

Ky sulm u bë në periudhën e ngritjes së tensioneve në Irak para zgjedhjeve provinciale, që mbahen këtë të diel. /albeu.com/
Shtuar më 19/04/2013, ora 11:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori