24 per qind e evropianeve jetojne ne varferi
Albeu.com
Kriza ekonomike e vitit 2009 që vazhdon edhe gjatë muajve të këtij viti, ka prekur në një masë të madhe Evropën. Sipas të dhënave, 1 në 4 ose 24 % e evropianëve janë të detyruar të jetojnë në varfëri, pa një pune dhe pa të drejta në shërbimin shëndetësor.
Një evropian në 10 nuk arrin as të arrijë 50 të kërkesave mesatare për një jetë të sigurt, ndërsa 6 % e popullsisë nuk arrin ta kalojë mesataren as në masën 40 %. Të dhënat janë publikuar pas një studimi nga Komiteti Ekonomik e Social Evropian.
Shtuar më 12/05/2010, ora 17:01
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori