23 vjet më parë u gërmua tuneli që ndryshoi rrjedhën e luftës në Bosnjë
Rreth 23 vjet më parë ishte hapur dhe vënë në përdorim tuneli i luftës së Sarajevës, ose ndryshe "tunelit D-B", i cili u hapi derën e shpresës për shpëtimin shumë banorëve të Bosnjë e Hercegovinës.

Ai ishte 720 metra i gjatë dhe 1.5 metra i lartë.

Për mëë shumë se dy vjet, përmes tij, mijëra njerëz siguruan sasi të mëdha ushqimi, mallra dhe çdo gjë që ishte e nevojshme për mbijetesën e popullsisë së kryeqytetit të BeH-së në kohën e luftës të shekullit 21. /albeu.com/
Shtuar më 31/07/2016, ora 16:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori