15 milionë dollarë për kokën e Maduros, Trump e shpall në kërkim për trafik droge
Departamenti i Drejtësisë i SHBA-ve ka publikuar sot akuza penale për trafik droge në adresë të presidentit të Venezuelës Nicolas Maduro.

Departamenti i Shtetit po ofron një shpërblim prej 15 milionë dollarësh për kapjen e Maduros, raporton FoxNews.

Aktakuza ndaj një presidenti shteti në detyrë është jashtëzakonisht e pazakontë dhe është e detyruar të krijojë tensione midis Uashingtonit dhe Karakasit.


Në minutat dhe orët në vazhdim priten informacione më të detajuara.
Shtuar më 26/03/2020, ora 17:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori