14 të vdekur e 32 të plagosur nga rrëzimi i një autobusi me turistë në Filipine
Të paktën 14 persona kanë vdekur dhe 32 persona janë plagosur sot nga rrëzimi i një autobusi turistësh në Filipine.

"Automjeti ra nga një lartësi prej 120 metrash ndërsa po udhëtonte në një rrugë të ngushtë në veri të arkipelagut, pranë Bontokut”, njoftojë përfaqësues të mbrojtjes civile.

Ndërsa Davy Limmong Vicente, zëdhënës i policisë lokale ka ngritur mundësinë se aksidenti mund të jetë shkaktuar nga një gabim i shoferit ose të një defekt mekanik. /albeu.com/
Shtuar më 07/02/2014, ora 17:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori