1.300 refugjatë afrikanë shpëtohen nga marina italiane
Fluksi i emigrantëve që vijnë nga Afrika drejt shteteve perëndimore është i madh.

Ndër shtetet më afër Afrikës që ndodhet në Mesdhe është Italia.

Ka patur mjaft raste kur në brigjet italiane janë shënuar tragjedi nga më të rëndat të anijeve dhe gomoneve të mbushura me emigrantë nga vende të varfëra, sidomos të Afrikës.

Së fundmi, marina italiane ka mundur të shpëtojë nga mbytja 1.300 persona, të cilët ndodheshin nëpër varka dhe ishin nisur drejt Italisë për një jetë më të mirë. /albeu.com/
Shtuar më 15/09/2014, ora 09:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori