11 persona vdesin nga përmbysja e një anije në Bangladesh
Një anije e cila në bordin e saj kishte mbi 100 paragjerë është përmbysur sot në veri-lindje të Banglladeshit. Si pasojë kanë vdekur të paktën 11 persona.

Forcat e rendit njoftojnë se shkaku i kësaj katastrofe mund të jetë rënia e një zjarri në motorin e anijes. Zjarrianije besohet se ka ardhur nga kuzhina, ndërsa tymi ka shkaktuar panik në mesin e udhëtarëve dhe ka bërë që anija të përmbyset.

Mediet lokale raportojnë se shumica e pasagjerëve ishin punëtorë të cilët ishin nisur për në punë. /albeu.com/
Shtuar më 04/02/2014, ora 12:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori