10 vjet burg per vrasje ne Srebrenice
Albeu.com
Gjykata në Bosnjë e Hercegovinë ka dënuar me 10 vjet burg Marko Boshkiqin, për pjesëmarrje në vrasjen e qindra myslimanëve në Srebrenicë. Ish-ushtari serb i Bosnjës kishte pranuar të dëshmojë për masakrën e 15 vjetëve më parë, në këmbim të zvogëlimit të dënimit.
Boshkiq dhe shtatë pjesëtarë të tjerë të ushtrisë serbe kanë ekzekutuar qindra burra dhe djem myslimanë në Srebrenicë, më 11 korrik të vitit 1995.
Shtuar më 20/07/2010, ora 09:53
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori