10 te vrare ne sulmin me bombe ne Qerbela
Albeu.com
Një tjetër sulm në Irak. Një bombë e fshehur në një qerre të tërhequr nga një motor shpërtheu duke vrarë të paktën 10 persona dhe plagosur 90 të tjerë në Qerbela, qyteti ku ...
... shenjtorët shiitë festojnë fundin e zisë për vdekjen e Imam Huseinit. Dy ditë më parë një tjetër sulm mbi pelegrinët shiitë në Bagdad shkaktoi 40 viktima.
Shtuar më 03/02/2010, ora 16:21
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori