10 të vdekur në një sulm vetëvrasës në Kabul
10 të vdekur dhe 60 të plagosur në Kabul është bilanci i rëndë i një sulmi vetëvrasës.

Sulmi vetëvrasës me makinë-bombë ka ndodhur afër një spitali privat në kryeqytetin Kabul në Afganistan.

Një zëdhënës i Ministrisë së Shëndetësisë së Afganistanit tha se në këtë sulm janë vrarë së paku nëntë civilë dhe një person i jashtëm. /albeu.com/
Shtuar më 22/08/2015, ora 16:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori