Pamjet e para nga shpërthimi në Qendrën Hapësinore në SHBA (VIDEO)
Një shpërthim ka tronditur Floridën shumë pak para se të fillonte një ngjarje e rëndësishme.

"BBC" transmeton se një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar në qendrën hapësinore"Kenendi", vetëm pak para se kompania "Space X" të niste një raketë hapësinore.

Shkaku i shpërthimit nuk ishte i qartë dhe ende nuk dihet nëse ka të lënduar.

Pamjet e më sipërme nga vendngjarja tregojnë një shtëllungë të madhe tymi që ngrihet mbi kompleks.

Space X ka përdorur raketat e saj Falcon-9 për të marrë furnizime për në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar. /albeu.com/

Shpërthim në Qendrën Hapësinore Kennedy

Shtuar më 01/09/2016, ora 16:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori