Sonte gjysmëfinalja e dytë e Eurovizionit
Sonte në orën 21:00 në Dusseldorf do të zhvillohet gara e dytë gjysmëfinale, në të cilën do të paraqiten përfaqësuesit e 19 vendeve në Festivalin e 56-të të Eurosong.

Në gjysmëfinalen që do të mbahet sonte, shtetet dhe këngët me të cilat do të paraqiten janë :

1. Bosnja-Herzegovina: Dino Merlin – “Love In Rewind”

2. Austria: Nadine Beiler – “The Secret Is Love

3. Holanda: 3JS – “Never Alone”

4. Belgjika: Witloof Bay – “With Love Baby”

5. Sllovakia: TwiiNS – “Iim Still Alive”

6. Ukraina: Mika Newton – “Angel”

7. Moldavia: Zdob si Zdub – “So Lucky”

8. Suedia: Eric Saade – “Popular”

9. Qipro: Christos Mylordos – “San Aggelos S’Agapisa”

10. Bullgaria: Poli Genova – “Na Inat”

11. Maqedonia: Vlatko Ilievski – “Rusinka”

12. Izraeli: Dana International – “Ding Dong”

13. Sllovenia: Maja Keuc – “No One”

14. Rumania: Hotel FM – “Change”

15. Estonia: Getter Jaani – “Rockefeller Street”

16. Bjellorusi: Anastasiya Vinnikova – “I Love Belarus”

17. Letonia: Musiqq – “Angel In Disguise”

18. Danimarka: A Friend In London – “New Tomorrow”

19. Irlanda: Jedward – “Lipstick”

Dhjetë shtetet që do të kualifikohen do të shkojnë në finalen e së shtunës, ndërsa Franca, Spanja, Britania e Madhe, Gjermania dhe Italia, janë kualifikuar në mënyrë direkte.

Favoritët në gjysmëfinalen e sotme janë Bosnja-Herzegovina, Maqedonia dhe Izraeli.
/albeu.com/
Shtuar më 12/05/2011, ora 15:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori