Shuhet nga jeta Elizabeth Taylor
Elizabeth Taylor, një nga yjet më të mëdha të Hollivudit, ka vdekur në moshën 79 vjecare. Taylor vdiq të mërkurën në spital në Los Angeles, pas një historie të gjatë me sëmundjen dhe është trajtuar për problemet me zemrën, tha publicisti i saj Sally Morrison.

"Të gjithë fëmijët e saj ishin me të," tha Morrison.

Në dekadën e kaluar, ajo kishte vuajtur nga kanceri i lëkurës dhe në disa periudha të shkurtra pati probleme serioze e pneumoni.

Taylor, konsiderohet prej kohësh një nga bukuritë e botës së ekranit të madh. Ajo fitoi Oskar për rolet e saj në 1960 në filmin Who's Afraid of Virginia Woolf dhe në 1966 në filmin Butterfield 8.

Gjithashtu ajo ishte e martuar tetë herë, në mesin e tyre Richard Burton që ajo u martua dy herë.

Taylor ka lindur në Londër në vitin 1932 nga një çift amerikan me banim në Mbretërinë e Bashkuar. Pas fillimit të Luftës së Dytë Botërore, prindërit e saj u shpërngulën në SHBA dhe u vendosën në Kaliforni./albeu.com/
Shtuar më 23/03/2011, ora 15:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori