Shpallet fajtor mjeku i Majkëll Xheksonit
Doktori i Majkëll Xheksonit, Conrad Murray është shpallur fajtor për vdekjen e brentit të muzikës pop. 58-vjeçari i ka shkaktuar vdekjen e parakohshme Xheksonin me doza të mëdha profoli.

Familjarët dhe fansat e Xheksonit kanë shpërthyen në lot këtij vendimi.

Murray u prangos në sallën e gjyqit pasi gjykatësi vendosi se ai përbënte një rrezik për shoqërinë. Dënimi do të jepet me 29 nëntor.

Jackson vdiq në qershor të vitit 2009 në moshën 50-vjeçareë. /albeu.com/
Shtuar më 08/11/2011, ora 11:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori