Ricky Martin me yll në Shtegun e Famës
Albeu.com
Edhe pse në Evropë ka vjet që nuk ka lansuar asnjë hit, në SHBA dhe Amerikën Latine, edhe më tutje është në maja të toplistave, kështu që ylli në Shtegun e Famës është vazhdim logjik i karrierës së tij të suksesshme.Emrave të shquar në Shtegun e Famës në Hollywood, prej të mërkurës i është bashkuar edhe këngëtari Ricky Martin, ndërsa zbulimin e yllit të tij e kanë përcjellë adhurues të shumtë të tij nga Porto-Riko. Edhe pse në Evropë ka vjet që nuk ka lansuar asnjë hit, në SHBA dhe Amerikën Latine, edhe më tutje është në maja të toplistave, kështu që ylli në Shtegun e Famës është vazhdim logjik i karrierës së tij të suksesshme. "Kjo është një ndjenjë e pabesueshme, emri im është këtu dhe tash kurrë nuk do të vdes", tha Ricky Martin, në ceremoninë e zbulimit të yllit të tij me numër 2 351 në Shtegun e
Famës në Hollywood. Ai është bërë i famshëm me shitjen e miliona albumeve dhe për punën e tij humanitare, ndërsa disa ditë para ceremonisë, atij i është dorëzuar në mënyrë simbolike edhe çelësi i qytetit të Miamit.
Shtuar më 19/10/2007, ora 19:06
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori