Qan në gjyq doktori i Jackson
Mjeku i Michael Jackson, doktori Conrad Murray, shpërtheu në lot ndërsa disa dëshmitarë të mbrojtjes u paraqitën në Gjykatën e Los Anxhelosit, ku ai po gjykohet për vrasje të pavullnetshme.

Pesë ish-pacientë dhanë dëshmi se sa i përkushtuar kishte qenë Murray gjatë kurimit të tyre, në të njëjtën kohë që e përshkruan si një njeri bujar dhe shumë të dashur.

Murray përfundoi në lot, kur një nga pacientët i kujtoi sallës se si doktori hapi një klinikë mjekësore për të varfërit në një prej lagjeve periferike të Hjustonit, Teksas. Në bazë të ligjit kalifornian lejohen dëshmitarë për të krijuar dyshime rreth fajësisë, ndonëse nuk kanë lidhje direkte me ngjarjen. /albeu.com/
Shtuar më 28/10/2011, ora 16:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori