Princi Uilliam shpall zyrtarisht fejesën
Foto: AP
Princi William i Britanisë shpalli zyrtarisht fejesën me të dashurën e tij Kejt Midëlton. Zyrtarët e oborrit thonë se fejesa u bë muajin e kaluar në Kenia, ku ata kishin shkuar për pushime dhe se dasma do të bëhet vitin e ardhshëm, në pranverë, ose verë, në Londër.

Princi Uilliam është trashëgimtari i dytë në radhë i fronit të Anglisë, pas babait të tij, princit Çarls. Princi William dhe Kate Midëlton janë 28 vjeçarë dhe u njohën më tepër se 9 vjet më parë, kur të dy ndiqnin Universitetin St. Andrews, në Skoci. Ata u ndanë njëherë në prill të 2007-ës, por u bashkuan përsëri pas disa muajsh.

Pas ceremonisë së martesës, çifti do të jetojë në pjesën veriore të Uellsit, ku princi Uilliam do të vazhdojë të shërbejë në Forcën Ajrore Mbretërore.
Shtuar më 16/11/2010, ora 17:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori