Mbi 4 milione disqe te shitura qe nga vdekja e tij
Albeu.com
Më shumë se 4 milion disqe të Michael Jackson të shitura në Shtetet e Bashkuara të Amerikës që nga vdekja e tij tragjike në 25 qershor në Los Angeles. Lajmin e njëftojnë të dhënat e Nielsen SoundScan, të botuara nga revista “Variety”.Disku “Nomber Ones”, i cili mbledh sukseset më të të mbretit të muzikës pop, është ende në krye të shitjeve , me 114.284 kopje të blera, dhe' gjithashtu i vetmi album i javës që ka kaluar pragun e 100 mijë disqeve .
Shtuar më 07/08/2009, ora 18:21
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori