Lagjja në Bosnje mban emrin "Angelie Jolie"
Angeline Jolie
Zyrtarët në Bosnjë i kanë vënë emrin Angelie Jolie një lagjeje sepse me vizitën e saj në një kamp refugjatësh një vit më aprë nxiti qeverinë amerikane të investojë, raporton Telegraf.

Aktorja e Hollydoodit vizitoi refugjatët në qytetin Rogatica prillin e vitit të kaluar si pjesë e detyrës së saj si ambasadore e "Paqes" për Kombet e Bashkuara dhe vizitoi pleq dhe fëmijë "vktima" të luftës.

Udhëtimi i saj joshi vëmendjen e publikut dhe pati efekt në vendin e saj, Amerikë, me zyrtarët amerikanë që pranuan të dhurojnë 500 mijë dollarë për këtë pjesë të boshnjakëve/

Të enjten, 13 refugjatë nga kampi u zhvendosën në banesat e reja të quajtura Villa Angelina, në nder të aktores hollivudiane. /albeu.com/
Shtuar më 04/11/2011, ora 16:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori