Asange drejt ekstradimit
Drejtuesi i Wikileaks, Julian Assange, ka humbur betejën në Britani të Madhe ditën e mërkurë dhe pritet të ekstradohet në Suedi për tu përballur me padinë ndaj akuzave për sulm seksual.

Gjykatësit e gjykatës së apeleve, John Thomas dhe Duncan Ouseley, hodhën poshtë të katër argumentet mbrojtje së Assanges të përdorura për ta luftuar ekstradimin e tij. Ata do të mbajnë edhe një seancë dëgjimore gjatë këtij muaji për të vendosur nëse do të mund të apelojnë kundër vendimit të sotëm. Assange ka qenë në arrest shtëpiak për pothuajse një vit teksa ishte në pritje të rezultatit. /albeu.com/
Shtuar më 02/11/2011, ora 12:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori