Albumi i Lil Wayne, gati 1 milion shitje brenda javës
Repisti amerikan ka shitur 964 000 herë albumin e tij të ri në iTune. “Tha Carter IV” i cili doli në shtije dixhitale pas çmimeve të MTV Video Music Awards (28 gusht) ka kapur menjëherë majën e klasifikimit. Kjo është hera e tretë që Lil Wayne merr vendin e parë që pas realizimi të "Tha Carter III" dhe "I Am Not A Human Being."

Shitjet për repistin janë shumë herë më të mira krahasuar me veteranët e Red Hot Chili Peppers me I'm With You që mbajnë vendin e dytë me 229 000 shitje. Në vendin e tretë qëndron David Guetta me Nothing but the Beat me 56 000 shitje. /albeu.com/
Shtuar më 07/09/2011, ora 17:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori