Rreshtimi i policëve
Pëlqej
Albeu.com
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Komandanti i Stacionit Policor i urdheroi policet e stacionit qe te rreshtoheshin sipas shkolles qe kishin te kryer.

U formuan rreshtat: me 4 vjet shkolle, me shkolle fillore, te mesme, fakultet, … mirepo nje polic i gjore sillej verdall nga rreshti ne rresht.

Dikur Komandanti u zemrua dhe e pyeti: ”Si eshte eshte puna me ty qe nuk po ze vend askund”?

“Po une nuk kam shkolle fare”, u pergjigj i gjori.

“Ti dil pas meje”i tha Komandanti.
Shtuar më 11/01/2013, ora 10:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}