Polici dhe mollet
Albeu.com
Për çka nevojiten këto farë molle, pyet polici tregtarin.
-Këto të japin mend, i thotë ai.
-Po sa kushtojnë këto?
-Tri kokrra, 2 euro i thotë ai.
Polici i bleu, i hëngri dhe i'u kthye tregtarit:
-Ti më mashtrove, me dy euro i kisha blerë tre kg mollë.
-Eeee, a e sheh sa të mira ishin mollet që t'i dhashë, a u mbushe me mend?
Shtuar më 02/09/2010, ora 00:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori