Volkswagen paralajmëron modelin e ri Golf Plus (FOTO LAJM)

Volkswagen paralajmëron modelin e ri Golf Plus
Koncepti i Volkswagen-it Golf Sportsvan, paralajmëron modelin e ri Golf Plus, i cili këtyre ditëve gjendet në fazën finale të testimit.

Ky koncept është për 134 centimetra më i gjatë se Golf Plus dhe 83 milimetra më i gjatë se Golf Hatchback, ndërsa edhe distanca mes boshteve është rritur për 48mm në krahasim me Golf 7 standard.

Volkswagen thotë se koncepti është dizajnuar në atë mënyrë që të jetë kompakt me një varg motorësh, forca e të cilëve dallon mes 85 dhe 150 kuaj fuqi. Motori më ekonomik është ai 1.6 litërsh TDI BlueMotion me 110 kuaj fuqi dhe harxhon vetëm 3.7l/100km.
Shtuar më 14/09/2013, ora 14:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori