Volkswagen nxjerr në treg modelin e ri (FOTO-LAJM)

Rreth 40 vite pasa lancimit të modelit klasik i cili është bazuar në modelin 1303S, “Volkswagen” paraqiti në sallonin e makinave në Çikago modelin Beetle GSR Limited Edition.Versioni i ri Gelb Schwarzer Renner (veturat garuese me ngjyrë të verdhe e zezë) është një lloj “nderimi” për modelin e vitit 1970, dhe natyrisht edhe ky është ngjyrosur me kombinimin e ngjyrës së verdhë e të zezë. Ky model do të prodhohet në 3.500 njësi, ndërsa shitja e tij duhej të fillonte këtë vjeshtë. /albeu.com/
Shtuar më 12/02/2013, ora 16:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori