E FUNDIT/ Makina përplas 10 vjeçarin në Vlorë
Vijnë fotot e para të Bulleta RF 22 (FOTO LAJM)

Bulleta RF 22 i bazuar në Lotus Evora
Nga Amerika arrijnë fotot dhe detajet nga një veturë e re sportive, prodhimi i së cilës do të filloj vitin e ardhshëm. Bëhet fjalë për modelin Bulleta RF22, i bazuar në Lotus Evora.

RF22 peshon 1363 kg, ndëra posedon frena karbon-qeramikë, pjesën e hapur për ajër në kulm, dy gypa gazrash të vendosur në qendër dhe fellne 19 inç nga fibrat e karbonit, shkruan portali autolajme.

Motori i tij është ai 3.5 litërsh V6 me kompresor i cili zhvillon 505 kuaj fuqi. Përshpejtimin nga 0 në 100 km/h, e arrin për 3,6 sekonda. /albeu.com/
Shtuar më 09/09/2013, ora 15:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori