Vath përmirëson Mercedes-Benz CL (FOTO LAJM)

Vath përmirëson Mercedes-Benz CL
Mercedes-Benz CL
Kompania Vath, e specializuar për tunning, që nga viti 1977 është duke rregulluar makina të ndryshme. Projekti i tyre i fundit është Mercedes-Benz">Mercedes-Benz CL Coupe nga CL500 deri CL65 AMG.

Rregullimi me i madh është bërë në motorrin 6.0 litërsh V12 që i jepte CL65 AMG 653 kuqjfuqi dhe një shpejtësi maksimale 300 Km/H. Motorri i ri V65RS i shton edhe më shumë fuqinë kësaj makine duke i rritur kuajfuqitë në 737 dhe shpejtësinë maksimale 330 Km/H.

Vath ka ofruar paisjet adekuate që nga nga avantazhi i uljes së suspensionit, deri tek disqet 20-inch.

Kompania gjithashtu ka pastruar eksteriorin, duke vendosur një spoiler të përparshëm me fibra karboni, spoiler mbrapa, dhe pjesen e rrjetës së përparme nga fibra karboni pa logon e njohur të Mercedes.

Interiori nga fibra karboni vjen me matës shpejtësie të përmirësuar, pedale alumini dhe nje timon sportiv me mundësi zë zgjedhjes në mes të lëkurës, drurit dhe karbonit.
Shtuar më 04/08/2012, ora 16:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori