TESTI/ Makinat më të sigurta dhe më të rrezikshme të vitit 2018 (FOTO LAJM)

Audi Q3
Cilesohet si makina e trete me e sigurt per vitin 2018. Mbron pasagjeret si edhe shoferin
Euro NCAP ka testuar në lidhje me sigurinë 23 makina gjatë vitit 2018 duke publikuar edhe renditjen e makinave më të sigurta dhe më të rrezikshme.

Testi ka të bëjë me përplasjen e makinës në një objekt të fortë dhe më pas matjes së treguesve si edhe parashikimit të dëmtimeve që mund të marrë drejtuesi dhe pasagjerët.

Krahas kësaj, makina përplaset me objekte në lëvizje apo statike në anësorë.

Në galerinë e mësipërme të albeu.com mund të zbuloni makinat më të sigurta dhe ato më të rrezikshmet për vitin 2018. /albeu.com/Shtuar më 24/12/2018, ora 22:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori