“Tesla Model 5” mbërrin edhe në Tiranë e Prishtinë (FOTO-LAJM)

Nga data 18 deri në 24 shtator, rrugët e Zagrebit, Dubrovnikut, Beogradit, Shkupit, Tetovës, Prishtinës, Tiranës dhe Podgoricës po përshkohen nga modeli i famshëm i makinës elektrikeTesla Model S”.

Me qëllim promovimin e inovacionit si dhe përdorimit të makinave elektrike dhe hibride, rrugëve të Ballkanit do të kalojë për disa ditë modeli më i famshëm i makinave elektrikeTesla Model S”, i cili nga Kroacia deri në Mal të Zi do të përshkojë 2,200 kilometra rrugë.
Shtuar më 21/09/2014, ora 15:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori