Supermakina e bërë në shtëpi shitet për 650 mijë euro (FOTO-LAJM)

Shet modelin e parë një manjati të Europës Lindore për 650 mijë euro. Ndërkohë që ka nisur ndërtimin e një tjetër makine e cila është porositur nga një miliarder kinez për një shifer top-sekret ndërkohë që nuk ka munguar interesi edhe nga vendet arabe.

Luca Mazzanti është 39 vjeç dhe është duke realizuar ëndrrën e tij të fëmijërisë. Kompania që mban emrin e tij është e vendosur në një depo në një zone industriale të Pontederas. Së bashku me gruan dhe tre punonjës të tjerë ai apo po punon për nderimin e të tjerë makinave Evantra. Makina arrin 350 kilometra në orë dhe shkon nga zero në njëqind në vetëm 3.2 sekonda. /albeu.com/
Shtuar më 13/05/2013, ora 13:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori