Së shpejti Honda do t'ju prezantojë makinën elektrike 16 mijë euro
Prodhuesi japonez japonez po përparon dhe dëshiron të zhvillojë një makinë të përballueshme.

Honda thuhet se ka hyrë në një bashkëpunim me prodhuesin më të madh të Kinës bashkëkohore Amperex (CAT), siç thotë gazeta japoneze e biznesit Nikkei .

E-makinat kompakte të Honda synojnë tregun masiv dhe kushtojnë rreth dy milionë jen – ekuivalenti i pak më shumë se 15,500 euro.

Kompania japoneze ka në plan të prodhojë 100.000 njësi të makinave elektrike. Fillimi i prodhimit është në shënjestër për vitin 2020. /albeu.com/
Shtuar më 24/05/2018, ora 16:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori