E FUNDIT/ Një plumb në kokë, vdes 26 vjeçari
Renault prezanton versionin e ri Renault 5 (FOTO LAJM)

Renault 5 është versioni më i ri i makinës Renault. Kjo është një makinë e bazuar në konceptin Value Up, me motor 1.0 litra me tre cilindra.

Mendohet se kabina e brendshme do të ketë dy ekrane 7-inç LCD, që do të jenë të pajisura me sistemin e Google-it, Android Auto, dhe atë të Apple-it, Car Play.

Renault 5 do të jetë më e madhe se TWingo dhe më i vogël se Clio. /albeu.com/
Shtuar më 11/01/2015, ora 10:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori