Publikohen fotot e BMW X4 (FOTO LAJM)

Arritën tashmë edhe fotografitë ekskluzive të modelit të ri të “BMW-së”, atij X4.
Pëlqej
BMW X4
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Arritën tashmë edhe fotografitë ekskluzive të modelit të ri të “BMW-së”, atij X4. Kjo është shenjë më shumë se e qartë se kompania bavareze është duke përgatitur që përkrah modeleve ekzistuese X5 dhe X6 të paraqes edhe një model dhe kështu të përmbushë zbrazëtinë e cila duket se ekziston në këtë seri të makinave me shenjën X, shkruan autolajme.com.

Dhe derisa shumica konsiderojnë që X6 është njëri nga modelet më të suksesshëm në historinë e “BMW-së”, megjithatë si duket X6 kurrë nuk ka arritur të bëhet hit i vërtetë në treg. Dhe këtë gjë tani kjo kompani përpiqet ta arrijë me modelin BMW X4.

Sipas shefit të “BMW-së”, Norbert Reithofer, X4 do të prodhohet duke u bazuar në modelin X3. Kjo do të thotë që X4 do të huazojë nga modeli X3 sistemin e tërheqjes, përkatësisht agregatët me turbombushës me 240, përkatësisht 300 KF, me vëllim dy përkatësisht tri litra.

Po ashtu është e mundshme që në disa tregje të vijnë edhe agregatet me fuqi më të vogël (182 kuaj fuqi). Njëherësh, është më se e sigurt që modeli X4 do të jetë i pajisur edhe shumë novacione nga sistemi për kursimin e karburanteve, të cilat vijnë nën shenjën “Efficient Dynamics”. BMW X4 me dimensionet e tij do të jetë gati identik me modelin X3, por sipas disa burimeve ai do të jetë pak më i ultë se ai. Ajo që mbetet të shihet është se a do të arrijë X4 të rikthejë entuziazmin që mbretëroi ato ditë kur BMW X6 për herë të parë u prezantua.
Shtuar më 29/11/2012, ora 17:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian