Publikohen fotot e BMW X4 (FOTO LAJM)

Arritën tashmë edhe fotografitë ekskluzive të modelit të ri të “BMW-së”, atij X4.
Pëlqej
BMW X4
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Arritėn tashmė edhe fotografitė ekskluzive tė modelit tė ri tė “BMW-sė”, atij X4. Kjo ėshtė shenjė mė shumė se e qartė se kompania bavareze ėshtė duke pėrgatitur qė pėrkrah modeleve ekzistuese X5 dhe X6 tė paraqes edhe njė model dhe kėshtu tė pėrmbushė zbrazėtinė e cila duket se ekziston nė kėtė seri tė makinave me shenjėn X, shkruan autolajme.com.

Dhe derisa shumica konsiderojnė qė X6 ėshtė njėri nga modelet mė tė suksesshėm nė historinė e “BMW-sė”, megjithatė si duket X6 kurrė nuk ka arritur tė bėhet hit i vėrtetė nė treg. Dhe kėtė gjė tani kjo kompani pėrpiqet ta arrijė me modelin BMW X4.

Sipas shefit tė “BMW-sė”, Norbert Reithofer, X4 do tė prodhohet duke u bazuar nė modelin X3. Kjo do tė thotė qė X4 do tė huazojė nga modeli X3 sistemin e tėrheqjes, pėrkatėsisht agregatėt me turbombushės me 240, pėrkatėsisht 300 KF, me vėllim dy pėrkatėsisht tri litra.

Po ashtu ėshtė e mundshme qė nė disa tregje tė vijnė edhe agregatet me fuqi mė tė vogėl (182 kuaj fuqi). Njėherėsh, ėshtė mė se e sigurt qė modeli X4 do tė jetė i pajisur edhe shumė novacione nga sistemi pėr kursimin e karburanteve, tė cilat vijnė nėn shenjėn “Efficient Dynamics”. BMW X4 me dimensionet e tij do tė jetė gati identik me modelin X3, por sipas disa burimeve ai do tė jetė pak mė i ultė se ai. Ajo qė mbetet tė shihet ėshtė se a do tė arrijė X4 tė rikthejė entuziazmin qė mbretėroi ato ditė kur BMW X6 pėr herė tė parė u prezantua.
Shtuar më 29/11/2012, ora 17:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

albeu