Ja makina më e shtrenjtë e Porsche (VIDEO)
Porsche 918 Spyder
Porsche ka zbuluar makinën më të shtrenjtë që ka prodhuar ndonjëherë. Bëhet fjalë për Porsche 918 Spyder, në versionin hibrid.

Makina është paraqitur në panairin e Frankfurtit në Gjermani, dhe ajo mund të arrijë 100 km në më pak se 2.8 sekonda.

Porsche e ofron këtë makinë për një çmim prej 640 mijë euro. Porsche 918 Spyder është makina më e fundit hibride për gara.
Shtuar më 12/09/2013, ora 13:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori