Porche fiton gjyqin, ja arsyeja pse humbi jetën Walker
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Paul Walker, legjenda Fast& Furious humbi jetën më 30 nëntor 2013 si pasojë e një aksidenti më makinë.

Ai pësoi aksidentin bashkë më mikun e tij dhe të dy humbën jetën.Ngjarja ka ndodhur apasi Walker u largua nga një eveniment b amirsie por si pasojë e shpejtësisë së lartë ai pësoi aksident dhe humbi jetën.

Përplasja ndodhi vetëm pak metra nga evenimenti i bamirësisë dhe hetuesit dolën në përfundimin se kjo ka ndodhur për shkak të shpejtësisë. Mirëpo vajza e tij punësoi një avokat, duke mbrojtur çështjen se Paul nuk ka qenë shpejt, por në makinën e Porsche ishte kurdisur një bombë.

Por, në fakt Porsche e ka fituar këtë gjyq. Në bazë të këtij gjyqi bazuar edhe te kamerat e sigurisë në rrugë, u vendos se Paul Ëalker po e ngiste makinën shumë shpejt, në një rrugë që nuk lejohej absolutisht dhe kjo ka bërë që makina t'i ikë nga kontrolli, duke u përplasur me një pemë. Pas përplasjes me pemën, makina ka shpërthyer dhe të dy edhe Paul Walker edhe pasagjeri në makinë kanë gjetur vdekjen e menjëhershme.

Paul Ëalker kishte marrë pushimet nga xhirimet e filmit Furious 7, prandaj kur filmi u publikua, dolën skenat në të cilat kishte luajtur vetë i ndjeri Paul Walker. Porsche që po drejtonte Paul u raportua se kishte probleme në sistemin e drejtimit, por kjo tani është hedhur poshtë./albeu.com/


Shtuar më 20/10/2016, ora 09:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.