Për çfarë shërben kjo pjesë në pasqyrën e brendshme të makinës tuaj
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Kjo është një levë e vendosur në retrovizor për udhëtimet gjatë ditës ose natës dhe shërben për të mbrojtur shoferët nga të “verbuarit” natën nga dritat e automjeteve që gjenden prapa tyre.

E ekspertët shpjegojnë se për çfarë në të vërtetë shërben, përcjell Telegrafi.

“Kur ju udhëtoni natën, mund të ndodhë që t’ju verbërojë drita e fortë e veturave prapa jush. Në pjesën e poshtme të pasqyrës është një levë të cilën mund ta tërhiqni ose shtyni. Pasqyra mund të lëvizë poshtë ose lart, kështu që dritat prapa jush nuk mund t’ju ‘verbërojn뒔.
Shtuar më 05/04/2017, ora 17:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së

Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së