Njihuni nga afër me supermakinën Egoista (FOTO-LAJM)

Pas prezantimit që bëri në festën e 50-vjetorit disa kohë më parë, makina Lamborghini Egoista del edhe në tërren. Supermakina është prezantuar në eventin "Schloss Bensberg Classics".


I frymëzuar nga një helikopter Apache, drejtori i Dizajnit për Volksagen Group, Walter De Silva ka menduar te krijoje kete makine e cila perbehet fibra karboni e skelet alumini.
Egoista është krijuar për një person dhe për të zbritur nga makina drejtuesit duhet të heqin timonin, të ngrihen e të kapërcejnë mbi makinë. Egoista ka një motor V10 5.2-litra me 592 kuaj fuqi. /albeu.com/
Shtuar më 07/09/2013, ora 17:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori