Nissan Rogue me 170 kuaj fuqi dhe shirita lëvizës (FOTO LAJM)

Pëlqej
Në New York Auto Show 2017, Nissan do të sjellë makinën që në vend të rrotave, ka shirita lëvizëse sikur të tankeve.

Modeli Rogue, që ka strukturë të gjerë dhe është shumë i lartë, ka mundësi të lëvizë nëpër të gjitha terrenet e vështira.

Me 170 kuajfuqi, ky crossover me 2.5-lira është mjaft i qëndrueshëm dhe ka kapacitetet të kaloi shtigje të gjata, transmeton Telegrafi.

Në anën tjetër, meqenëse është i dedikuar për vende të largëta, pritet të ketë edhe disa mundësi tjera, të cilat do të publikohen javën që vjen.
Shtuar më 13/04/2017, ora 11:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori