Mustang vjen në tregun europian të makinave (FOTO LAJM)

Mustang është makina që për herë të parë është në dispozicion dhe në tregun evropian. Kompania Ford ka pohuar se ai do të shitet në dy modele kryesore si EcoBoost dhe EcoBoost 2.31.

Mustang EcoBoost me motor 5 l V8, ndërsa EcoBoost 2.3 l me turbo-mbushës, zhvillon 314 KF dhe 433 Nm, ndërsa modeli me motor 5 l ofron 412 KF.

Modeli i parë i Mustarg do të kushtojë 34.000 euro, dhe ai me motor më të fuqishëm 39.000 euro. /albeu.com/
Shtuar më 15/01/2015, ora 11:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori