Mercedes zbulon modelin i ri Classe S (FOTO-LAJM)

Rehati dhe siguri: dy koncepte që, për një "mrekulli", tregojnë një filozofi të tërë të projektimit duke synuar shprehjen më të lartë teknologjike. Këto janë pikat mbi të cilat grupi Daimler prezantoi mbreme Mercedes Classe S 2013.

Makina e re Classe S, i cili do të debutojë në muajin korrik do të kete një çmim prej 79,790 euro për tregun gjerman. Përveç ruajtjes së vëllimit të lartë të shitjeve në segmentin e saj, modeli i ri pritet të zëvendësojë Maybach.


"Kemi shumë respekt për konkurrentet tanë, natyrisht Maserati Quatroporte, është një nga konkurrentet tanë të respektuar. Na pëlqejnë sfidat dhe na vjen mirë që edhe nga Maserati na konsiderojnë rivale" u shpreh kreu i Mercedes Dieter Zetsche. /albeu.com/

Shtuar më 16/05/2013, ora 17:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori